„Finpass“: Kodėl dažniausiai neduoda kredito?

Kredito biuro „Creditinfo“ skaičiavimais, 7-iais atvejais iš 10-ies vartojimo paskolų ir lizingo teikėjai atsisako vartotojams teikti paslaugas. Gyventojams kartais užtektų lengvos finansinės treniruotės ir nemalonų „ne“ girdėtų rečiau.  

„Kreipiantis kredito kortelės, lizingo ar būsto kredito skatinčiau vadovautis sportininkų principais – žinoti taisykles, ruoštis, tada eiti į aikštelę. Ketinant skolintis dažniausiai būna priešingai. Tipinis vartotojas pirma sugalvoja pirkinį, kreipiasi finansavimo, sulaukia neigiamo atsakymo, o tada pradeda ieškoti priežasčių, kodėl finansavimo negavo arba buvo pasiūlytos prastesnės sąlygos nei tikėjosi. Tai spontaniška elgseną, kuri iš dalies nulemia ir didelį atmestų paraiškų procentą“, – teigia Justinas Kaminskas, kurio startuolis sukūrė „Finpass“ – mobiliąją programėlę, kuri padeda pasiruošti pokalbiui dėl būsto ir kitų kreditų.

Pasak „Finpass“ vadovo, kredito paraiškos daugeliu atveju atmetamos dėl tų pačių priežasčių. Todėl skyrus kelias akimirkas finansinei treniruotei galima išvengti netikėtumų skolinantis būstui, automobilio lizingui ar išsimokėtinai įsigyjant telefoną. Tad už ko dažniausiai užkliūva norintys pasiskolinti vartotojai?    

Per didelės įmokos už kitus kreditus

Finansų įstaigos vadovaujasi 40% taisykle. Ji sako, kad pajamų dalis, kas mėnesį skiriama bendrai visų kreditų įmokoms, negali viršyti 40%. Tai reiškia, kad jei „į rankas“ gaunate 1 tūkst. Eur atlyginimą, jūsų kredito įmokų (bendrai sudėjus) „lubos“ yra 400 Eur. Prieš kreipdamiesi finansavimo nepamirškite pasiskaičiuoti, kokią dalį algos išleidžiate kredito įmokoms.

Pajamų nestabilumas

Jei kredito sutarčių visai neturite ir „40% taisyklė“, tarsi, neaktuali, finansų įstaiga gali atmesti jūsų paraišką dėl netvarių pajamų. Paprastai kalbant, pajamų, atrodytų, yra, tačiau jos laikinos, gaunamos su pertraukomis. Geras pavyzdys – atlyginimas už sezoninį, t.y. laikiną, darbą. Įsivertinkite, ar tikrai didžiąją dalį savo pajamų gaunate periodiškai kas mėnesį.

Prasta kredito istorija

Žodis „istorija“ sufleruoja, kad finansų įstaigos patikrina ne tik kokių kredito sutarčių turite šiandien bei kaip jas vykdote, o ir sutarčių informaciją praeityje. Neproporcingai didelis skolinimasis praeityje arba anksčiau dažnai pradelsti mokėjimo terminai gali apsunkinti kredito sutarties pasirašymą.

Pamiršote, kad nenorite kredito…

Tai nėra retenybė. Jei prieš metus, saugodamiesi nuo kredito paėmimo jūsų vardu, užsiblokavote nuo tokių paslaugų, galėjote apie tai pamiršti. Patartina prieš pildant kredito paraišką įsitikinti, kad esate išjungęs „Apsaugok savo tapatybę“ ir panašias paslaugas.

Prastesnis nei vidutinis kredito reitingas

Savaime kredito reitingas, nors ir kiek prastesnis, ko gero, dažnu atveju nesukliudys gauti paslaugų į kreditą finansų ar telekomunikacijų įmonėse. Tačiau turintiems ne pati geriausią reitingą finansų ir telekomunikacijų įstaigos gali siūlyti ir ne pačias geriausias finansavimo sąlygas. Arba – pavyzdžiui, vietoj naujausio jūsų pageidaujamo telefono modelio pasiūlyti išsimokėtinai įsigyti kitą, bet pigesnį.

„Su mūsų programėle pasiruošimas kreditui tampa ne rutina, o laisvalaikio priemone. Programėlė visus jai reikalingus duomenis po tapatybės identifikacijos susirenka automatiškai, todėl nereikia suvedinėti papildomų laukų. Neplanuojantiems imti kredito ji naudinga, nes išanalizuoja pinigų srautus banko sąskaitoje ir parodo, kur „vaikšto“ ir „dingsta“ jūsų pinigai“, – apibendrina J. Kaminskas.

„Finpass“ programėlę išmaniųjų telefonų turėtojai gali nemokamai atsisiųsti iš Google Play: https://goo.gl/vURMpy ir AppStore: https://goo.gl/PKMh9W

Apie UAB „Finpass“

„Finpass“ kuria bankinių išrašų nuskaitymo, veido atpažinimo ir kitus išmanius sprendimus. Ji veikia „Creditinfo Sandbox“, kredito biuro „smėliadėžėje“ startuoliams ir kitoms inovatyvioms įmonėms.  „Finpass“ sukurta programėlė leidžia gyventojams ir įmonėms visada po ranka turėti savo kredito istorijos ataskaitą, pajamų išrašus iš banko, kredito reitingą bei telefone matyti savo privalumus ir silpnesnes vietas prieš kreipiantis finansavimo.

Daugiau informacijos:

Justinas Kaminskas
UAB „Finpass“ direktorius
Mob. tel. 8 655 81 656
El. p.: [email protected]
www.finpass.eu